Ověření přes Windows ID

Windows ID je kombinace e-mailové adresy a hesla, se kterou se můžeme přihlásit ke službám Windows Live. Kromě toho slouží Windows ID (e-mailová adresa + heslo) také pro přihlášení do dalších služeb a k informačním zdrojům společnosti Microsoft, jakými jsou různé portály určené pro partnery, zákazníky a akce společnosti Microsoft. S Windows ID se také můžeme setkat na dalších stránkách, které využívají tento způsob ověřování svých uživatelů.

Pokud si chceme zaregistrovat Windows ID, vstoupíme na stránku https://login.live.com/ a vytvoříme si vlastní účet Windows ID.

Pokud již máme vytvořen vlastní účet v aplikaci Škola OnLine, můžeme jej propojit se svým účtem Windows ID.

clip0022

Pro přihlášení přes Windows ID klikneme na odkaz Přihlásit přes účet Microsoft. Poté budeme přesměrováni na přihlašovací stránku Windows ID, kde postupujeme dle instrukcí společnosti Microsoft.

clip0024

Po úspěšném přihlášení budeme opět přesměrováni na úvodní přihlašovací stránku Školy OnLine. Zobrazí se hláška informující o úspěšném ověření uživatele přes Windows ID. Pokud tímto způsobem přistupujeme k aplikaci Škola OnLine poprvé, je nezbytné vzájemně provázat účet Windows ID s účtem pro přístup do aplikace, tj. vyplníme vlastní přihlašovací údaje do aplikace Škola OnLine a stiskneme tlačítko Přihlášení.

Po přihlášení do aplikace se zobrazí hláška potvrzující úspěšnou asociaci (spojení) účtů.

KOVSK_~1_img12

Od této chvíle můžeme přistupovat do aplikace přes svůj účet Windows ID, tj. při opětovném přihlášení do aplikace přes Windows ID budeme po stisku tlačítka Přihlášení přesměrováni na přihlašovací stránku Windows ID a po vyplnění přihlašovacích údajů (heslo Windows ID!) se dostaneme do aplikace.

Pokud chceme zrušit asociaci (propojení) účtů Windows ID a Škole OnLine, můžeme tak učinit v aplikaci Škola OnLine v části Nastavení vlastního hesla tlačítkem Zrušit vazbu na Live ID.

KOVSK_~1_img14