Položka je platná pro typ školy: konzervatoř
Vyplňujeme ji podle číselníku RADO. Nezaměňovat výraz „druhý hlavní obor“ s „oborem vzdělání“.
V rámci oboru vzdělání se může žák konzervatoře navíc vzdělávat v tzv. „druhém hlavním oboru“, např. v rámci oboru vzdělání Hudba může mít jako druhý hlavní obor skladbu, dirigování. Za takového žáka se v datovém souboru předává v položce OBOR kód oboru vzdělání (např. 8244P01 Hudba) a v položce OBOR2 kód, který rozlišuje, zda jde o vzdělávání v 2. hlavním oboru ve stejném ročníku, v nižším ročníku, nebo zda jde o vzdělávání pouze ve 2. hlavním oboru.
Položka se eviduje pouze u studentů konzervatoří. Rozlišujeme, zda žák studuje jeden nebo dva různé obory, nebo druhý hlavní obor v rámci jednoho oboru (vzdělávacího programu).
Kde tuto položku nastavíme?
V menu Evidence osob – Školní matrika vstoupíme na formulář Žáci/studenti, odtud na kartu žáka/studenta. Zde na záložce Probíhající vzdělávání vyplníme položku Příznak vzdělávání ve druhém hlavním oboru:
