Pomocí menu
se dostaneme na formulář, který slouží k jednoduché evidenci věcí, kterými škola disponuje. Pomocí této evidence lze zaznamenávat jednotlivé pohyby věcí (předmětů, školních pomůcek) ve skladu příslušné školy. Po spuštění formuláře se vypíše seznam všech věcí evidovaných na skladě s jejich aktuálním počtem:Nyní si na jednoduchém příkladu ukážeme práci se skladem:
Předpokládejme, že ve skladě není zatím žádný majetek evidován. Nakoupili jsme 250 ks bílé křídy pro psaní na tabuli a chceme pohyb těchto kříd evidovat ve skladu. Založíme tedy pomocí tlačítka Nový záznam položku ve skladu:
Po vyplnění názvu evidované věci, ceny za kus a umístění stiskneme tlačítko Uložit pro uložení záznamu. Poté se zobrazí aktuální seznam věcí evidovaných na skladě:
V případě, že chceme změnit počet kusů některé položky na skladě (nyní máme množství kříd nulové), využijeme k tomu tlačítka :
Jako Pohyb uvedeme počet kusů dané věci, do Poznámky napíšeme např., že jsme křídu nakoupili. Po uložení pomocí tlačítka Uložit se vrátíme zpět do seznamu věcí na skladě s aktualizovaným počtem kusů:
Nyní si uvedeme příklad: Ve třídě 1. A chybí křídy, musíme je tedy doplnit, tzn. ze skladu několik kříd odepsat. Využijeme tedy opět tlačítka pro pohyb dané věci na skladě a zapíšeme do zobrazeného formuláře následující údaje:
Zapsání záporného čísla 10 do pole Pohyb znamená, že deset kříd bylo ze skladu vydáno. Jako Poznámku uvedeme "Doplnění kříd do 1. A". Po uložení tlačítkem Uložit se vrátíme do seznamu věcí ve skladu s aktualizovaným počtem kusů (nyní bude kříd 240):
Tímto způsobem lze jednoduše evidovat pohyb věcí na skladě.